See veebileht kasutab teie kasutajakogemuse parandamiseks ja funktsioonide optimeerimiseks küpsiseid. Veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Loe rohkem
Tagasi

Sügavate vundamentide ehitamisel tuleb arvestada oluliste teguritega. Seetõttu peavad nende tööde masinad olema kompromissitult kulutõhusad. Maksimaalne tootlikkus ja säästlikkus – Liebherri süvavundamendi tehnoloogia on maailmas tuntud kui optimaalne vundamendi ehitamislahendus nõudlikele konstruktsioonidele.

 

Liebherri sügava vundamendi tehnoloogia suudab toime tulla kõigi ehitusprotsessidega – alates puurimisest, vaia rammimisest ja segamisest vaia paigaldamiseks kuni pinnase parendamiseni. Nii tagab see ka kõige ambitsioonikamatele ehitusprojektidele optimaalselt sügava vundamendi rajamise.

Puurimine

Puurimist kasutatakse valatud vaiade, betoon- või teraselementide paigaldamiseks või ehitusplatsi ettevalmistamiseks vaiade edasiseks eemaldamiseks. Levinumad sügava vaia meetodid on kelly-puurimine, CFA – täispikk puurimine, FDP – pinnase tihendamine, FoW – topeltpeaga puurimine, haaratsitega urimine, pöördtsirkulatsioonpuurimine, haamriga puurimine.

Vaiade rammimine

Vaiade rammimise meetodeid kasutatakse selliste elementide nagu vaiad või lehtvaia seinte maasse rammimiseks.. Vaiade rammimisel saab nn vaiaelemente maasse rammide ja uuesti välja tõmmata. Tavaliselt on vaiaelemendid raudbetoonist või puidust valmistatud terasprofiilid või vaiad. See võimaldab koostada näiteks tugi- või armeerimisplekist vaiaseinu, samuti vundamendivaiu või korpusvaiu. Vaiade rammimise tehnikad on vibratsioon, löögi juhtimine/tagumine ja surumine.

Pinnase segamise tehnoloogia

Pinnase segamise tehnoloogia hõlmab sügava seinakonstruktsiooni, mis on valmistatud betoonist, raudbetoonist või sideainetest, ehitamist. Sellel on staatiline või tihendusfunktsioon Nende ehitamiseks kaevatakse vaiataolised kraavid. Abivedelik, tavaliselt bentoniidi suspensioon, takistab pinnase tagasivoolu kraavi. Ühefaasilise meetodi korral jääb isekõvenev suspensioon kraavi. Kahefaasilises meetodis pumbatakse abivedelik kaevikust välja ja asendatakse pärast lõpliku sügavuse saavutamist näiteks betooniga. Kombineeritud meetodi puhul pannakse betooni monteerimata elemendid, teraselemendid või tihendpaneelid kõvendamata segusse.

Pinnase parendamine

Liebherri sügava vundamendi tehnoloogia aitab parandada ehitusplatsi. Pinnase stabiliseerimisel on järgmised eelised: see parandab maa looduslikku kandevõimet ehituslikke koormuste talumiseks. Lisaks võib see vähendada maa kokkusurutavust (kokkutõmbumist). Pinnase parendamine võimaldab paigaldada mitmeid erinevaid konstruktsioonielemente, sealhulgas mitmesuguseid kandeelemente, nagu sambad ja vaiad, seinte kinnitamine ankruvundamendi kraavi, muldkehad ja tihenduskonstruktsioonid teedeehituseks või piirdeseinad üleujutuste kaitseks.

Kogu rammimistehnika